آزمون آنلاین کتل (Cattell) – تست هوش کتل – تست روان‌سنجی آنلاین کتل – آزمون ۱۶ عاملی کتل

آزمون ۱۶ عاملی کتل (Cattell)

آزمون آنلاین کتل (Cattell)یکی از مشهورترین تست روان‌سنجی آنلاین دنیاست. آزمون ۱۶ عاملی کتل آزمون روان‌سنجی ۱۶ فاکتور اصلی شخصیتی را مشخص می‌کند.تست هوش کتل و تست روان‌سنجی آنلاین کتل یکی از تستهای هوش برتر دنیا می باشد .

آزمون آنلاین کتل (Cattell)
آزمون آنلاین کتل (Cattell)

آزمون آنلاین کتل

آزمون ۱۶ عاملی کتل (Cattell) توسط ریموند کتل از روانشناسان مشهور دنیا طراحی شده است وی سال ها به تحقیق درباره فاکتورهایی برای شناخت روان آدمی پرداخت که در نهایت به این نظریه رسید. آزمون کتل ۱۶ فاکتور اصلی شخصیتی را مشخص می‌کند.

با توجه به کاربرد فراوان آزمون کتل در جذب و استخدام و دیگر زمینه های منابع انسانی سنجمان قابلیت. آزمون آنلاین کتل توسط ریموند کتل از روانشناسان مشهور دنیا طراحی شده است وی سال ها به تحقیق درباره فاکتورهایی برای شناخت روان آدمی آن را در اختیار شما گذاشته است. در این مطلب با روش ساخت و استفاده‌های آزمون کتل در سامانه منابع انسانی سنجمان آشنا می شویم.

تست هوش کتل
تست هوش کتل

کاربردهای آزمون کتل

آزمون کتل در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد. در زمینه‌ منابع انسانی از تست کتل برای سنجش تطابق شغل و شاغل می توانیم استفاده کنیم. به طور مثال از فردی که به صورت طبیعی پیرو است نباید انتظار مدیریت قدرتمندانه داشت. فردی که خلاقیت پایینی دارد مناسب واحد طراحی نیست. کسی که صبر کافی ندارد مناسب شغل اپراتوری نیست. افرادی که به صورت طبیعی مضطرب هستند برای شغل‌های پراضطراب مثل شغل پلیس یا آتشنشان مناسب نیستند.

در کنار این موضوع در بسیاری از موارد ما شناخت کافی از نیروهایمان نداریم و از فردی بسیار درونگرا انتظار داریم در روابط عمومی موفق باشد در حالی که این فرد درقسمت‌های دیگر سازمان بسیار موفق‌تر است. گاهی تعارضات سازمانی نیز ریشه در این تفاوت‌های روانشناختی افراد دارند. استعدادیابی تحصیلی دانش آموزان و انطباق شخصیت با رشته کاربرد تست کتل برای دانش‌آموزان است. در زمینه تشکیل زندگی نیز استفاده از تست هایی که شاحصه های شخصیت خود و طرف مقابل را در اختیار ما می گذارد نیز در نحوه رفتار ما با طرف مقابل و تشخیص حساسیت‌ها به ما کمک می‌کند.

نحوه تست آزمون آنلاین کتل

آزمون کتل دارای ۱۸۷ سوال ۳ گزینه ای می باشد و زمان پاسخگویی به آن حدود ۳۰ دقیقه می باشد شما در پایین صفحه می توانید این آزمون را مشاهده کرده و به پاسخگویی آن اقدام کنید.

 

آزمون ۱۶ عاملی کتل (Cattell)

صفحه اصلی ، مشاوره حقوقی ، سازمان بهزیستی کشور ، مشاوره خانواده ، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره شغلی ، مشاوره تحصیلی ، تست های روانسنجی

  • Sign Up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

با سلام و احترام
به وب سایت مرکز خدمات مشاوره و روان شناسی “پیـــــام مشــــــاور”خوش آمدید
تست شخصیت شناسی کتل در حال برگزاری می باشد . شما در این قسمت به سوالات پاسخ می دهید. در نتیجه پاسخ های شما مورد بررسی و پردازش روان شناسی قرار می گیرد و کارنامه آن برای شما ارسال می گردد.
با تشکر