تست mbti آنلاین – تست های روان‌سنجی – تست شخصیت‌شناسی MBTI

تست شخصیت‌شناسی MBTI

تست شخصیت‌شناسی MBTI از محبوب‌ترین تست‌های شخصیت ‌شناسی می باشد.آزمون آنلاین شخصیت ام بی تی آی در خودشناسی، انتخاب مسیر شغلی، یافتن استعدادها، مشاورۀ ازدواج و بهبود ارتباطات کاری کاربرد دارد. شما می توانید با ثبت نام بر روی وب سایت تست MBTI رایگان انجام دهید.

تست شخصیت شناسی MBTI چیست؟

بیش از هفتاد سال از انتشار نسخۀ اولیۀ تست شخصیت مایرز بریگز (MBTI) میگذره و در این سال‌ها چندین بار ویرایش و تکمیل شده. ساده و کاربردی بودن تیپ‌های شخصیتی MBTI باعث شده این تست، پرکاربرد‌ترین تست شخصیت ‌شناسی آنلاین لقب بگیره و مطالب و ویدیوهای بسیاری به زبان‌های مختلف درباره‌ش ساخته بشه.

آزمون شخصیت‌شناسی مایرز-بریگز MBTI نوع برقراری ارتباط با دیگران، ترجیحات شما در محل کار و تمایلات شما در گذراندن اوقات فراغت را نشان می دهد.

تست شخصیت شناسی MBTI شامل چهار مقیاس دو قطبی است که به هر قطب یک ترجیح شخصیتی گفته می شود و سبک شما را در تعاملات اجتماعی، جمع آوری اطلاعات، ارزیابی و تصمیم گیری ، هدایت و برخورد با جهان خارج نشان می‌دهد.

نتایج این آزمون شخصیت شما را در موارد زیر نشان می‌دهد :

بــرون گـرا یـا درون گـرا

شهودی یا حسی

ادراکی یا قضاوتی

احساســی یـا منطقـی

برای پی بردن به شخصیت خود، در پاسخ به سؤالات گزینه ای را انتخاب کنید که ویژگیها و شخصیت واقعی شما را توصیف کند و نه ویژگیهایی که می خواهید داشته باشید و یا دیگران از شما توقع دارند.

پاسخ درست یا غلط وجود ندارد. به هیچ وجه گزینه ای را که در مورد شما صدق نمی کند، به این دلیل که فکر می کنید گزینه بهتری است انتخاب نکنید، چون در این صورت نتیجه بدست آمده مغایر با خود واقعی شما خواهد بود.

پاسخهای شما فقط بیانگر چگونگی نگرش و نگاه شما به محیط اطراف و چگونگی تصمیم گیری شما در امور مختلف است. بنابراین صادقانه پاسخ دهید تا بتوانید به شخصیت واقعی خود پی ببرید.

اگر پاسخ سوالی را اصلا نمی دانید، یکی را انتخاب کنید. سوالات طوری طراحی شده که اشتباهات جزئی در نتیجه نهایی در نظر گرفته نمی شود.

آزمون شخصیت‌شناسی مایرز-بریگز MBTI – تست MBTI رایگان – تست شخصیت‌شناسی MBTI

صفحه اصلی ، مشاوره حقوقی ، سازمان بهزیستی کشور ، مشاوره خانواده ، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره شغلی ، مشاوره تحصیلی ، تست های روانسنجی

  • Sign Up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

با سلام و احترام
به وب سایت مرکز خدمات مشاوره و روان شناسی “پیـــــام مشــــــاور”خوش آمدید
تست شخصیت شناسی(MBTI)در حال برگزاری می باشد . شما در این قسمت به سوالات پاسخ می دهید. در نتیجه پاسخ های شما مورد بررسی و پردازش روان شناسی قرار می گیرد و کارنامه آن برای شما ارسال می گردد.
با تشکر