سوالات پرتکرار موضوع تحصیلی و شغلی

سوالات پرتکرار با موضوع تحصیلی و شغلی

سوالات پرتکرار موضوع تحصیلی و شغلی

۱-با چه روشی میتوانم در زمان باقی مانده تا ازمون سراسری،نتیجه خوبی بگیرم؟

اول باید سعی کنید مطالب ومباحث کنکور را به صورت موضوعی بخوانید وتست بزنید و سعی کنید دروسی را که در انها خیلی ضعف دارید تا حد معقولی بهبود ببخشید و حتما در مطالعه دروس در زمان باقی مانده باید از تکنیک های تند خوانی ومطالعه سریع ولی با دقت و همچنین خلاصه برداری بهره بگیرید.

۲-برای موفقیت وافزایش درصد در دروس تخصصی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

سعی کنید در دروس تخصصی حتما سوالات کنکور ۱۰سال اخیر کنکور را با دقت حل کرده وتمام گزینه ها را بررسی کنید وهمچنین در حین حل سوالات با چینش وتعداد سوالات هر مبحث اشنا شوید وبعدا دوباره همان مباحث را دوره کنید و حتما سوالات کنکور ۴ سال اخیر را دو بار حل کنید.

۳-برای دور کردن استرس در طول دوران کنکور چه کار باید انجام دهیم؟

سعی کنید در ابتدا انتظارتان را از خودتان با واقیعات وسطح شما متناسب باشد .چون ههنگامی که انتظارات با واقیعات متناسب نباشد فرد دچار استرس میشود.توکل به خدا واستفاده از تکنیک های تن آرامی و ریلکسیشن در کاهش استرس موثرند.

 

۴-برای انتخاب شغل آینده‌ام باید چه معیارهایی را درنظر بگیرم؟

رسیدن به پاسخ سوال چه شغلی برای من مناسب است باید به سه مورد مهم توجه کنیم. این سه مورد که می‌توانیم آن‌ها را معیارهای انتخاب شغل بدانیم عبارتند از:

  • علاقه
  • مهارت
  • نیازِ بازار

در نظر گرفتن این سه مورد کمک شایانی یه انتخاب رشته و شغل آینده تان می کند. شما اگر به کاری علاقه داشته باشید به دنبال کسب مهارت ها و دانش جدید در حیطه شغل خود می روید. مهارت داشتن هم باعث می شود که در شغل خود به یک فرد درجه یک و مورد اطمینان تبدیل شوید.

نیاز بازار هم به طبع باعث رونق کار شما و کسب درآمد بیشتر می شود. البته تمام اینها در کنار هم زمانی کارکرد دارد که شما با تمام علاقه و داشتن مهارت خود را در بستر مناسب قرار دهید.

سوالات پرتکرار موضوع تحصیلی و شغلی

صفحه اصلی ، مشاوره حقوقی ، سازمان بهزیستی کشور ، مشاوره خانواده ، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره شغلی ، مشاوره تحصیلی ، تست های روانسنجی

 

تماس با کلینیک : ۲۲۰۷۰۷۰۴